Tatil

Yazlık Ev ve Yazlık Villa Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 11 Konu

1
mm

Yazlık almak tıpkı ev almak gibi bir şeydir. Ev alırken nelere dikkat ediyorsanız aynı şekilde yazlık alırken de temel olarak birtakım şeylere dikkat etmeniz gereklidir. Her ne kadar dikkat etmeniz gereken unsurlar belli birtakım beğeni ve tercihlerinize yönelik olsa da insanlar satın alacağı şeyin ömrünü düşünerek sağlıklı ve kendisine konfor sağlayan bir şey olmasını ister. Haydi gelin yazlık alırken temel olarak nerelere dikkat etmemiz gerektiğine bakalım.

1

1) Konforlu Mu?

Yazlık satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de onun konforlu olup olmadığıdır. Zira şayet konforlu değilse tüm yazınızı öyle bir ortamda geçirmek istemezsiniz.

2) İlaçlama Yapılmış Mı?

Yazlıklarda en çok yaşanılan sorunlardan biri de evin haşereli olup olmadığıdır. Bu tip evlere düzenli olarak ilaçlama yapılmalıdır. Dolayısıyla yazlık satın alırken bu mevzuya da parmak basmanız gerekmektedir.

3) Tesisatları Sağlam Mı?

Oturduğunuz evde dahi tesisatlarınızın sağlam olup olmadığı en önemli konulardan biridir. Dolayısıyla aynı şey satın almak için seçeceğiniz yazlık için de geçerli.

4) Dekorasyonu Tamamlanmış Mı?

Satın alacağınız yazlık genellikle kurulu, döşeli olur. Bu tip yazlıklarda dekorasyonun size uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

5) Yazlık Sakinleri Nasıl?

Bildiğiniz üzere yaz uzun bir süreçtir. Dolayısıyla bu kadar uzun bir süre kalacağınız ortamda kimlerin, nasıl insanların yaşadığına dikkat etmelisiniz.

6) Yazlığın Denize Uzaklığı Nedir?

Satın alacağınız yazlık denize yakın olmalı. Böylelikle ferahlamak istediğiniz an evden çıktığınız gibi kendinizi serin dalgalar arasında bulabilirsiniz.

7) Aile Ortamına Uygun Mu?

Yazlık satın alan kişiler genellikle bireyselden ziyade ailelerdir. Bu grup insanlar için satın alacakları yazlık kesimi aile gruplarından oluşmalıdır.

8) Faal Bir Mekanda Mı?

Yazlığınız güncel olarak yaz etkinliklerine de yakın olmalı. Akşam yemeğinizi yedikten sonra etkinliklere katılarak kafanızı rahatlatabilirsiniz.

9) Havası Temiz Mi?

Satın alacağınız yazlığın bulunduğu bölgenin havası temiz olmalı. Yazlık yaşamı genellikle şehir havasından farklı bir atmosfer taşıdığı için bu oldukça önemlidir.

10) Şehre Yakın Olmalı

Yazlık satın aldınız fakat ara sıra evinize de uğramanız gerekiyor. İşte bu tip durumlarda satın alacağınız yazlık muhakkak evinize, şehre yakın kesimlerde olmalı.

11) Çocuğunuz İçin Uygun Mu?

Yazlık satın alırken yalnızca kendi fikirleriniz değil varsa çocuklarınızın fikirleri de önemlidir. Dolayısıyla onlara da danışmadan ve onların da fikirlerini almadan hareket etmemenizde fayda var.

Yazar hakkında

mm

Ebruz Bolcal

Profesyonel Blogger

Yorum yaz