Moda Tatil

Yaz modası trendleri: Kaçırmamanız gereken 11 yaz modası

yaz modası
mm
Yazar 11Not.com

Etiketler: yaz moda renkleri, 2015 kış moda trendleri, 2015 yaz modası trendleri, 2015 yaz modası bayan, 2015 yaz modası, 2015 yaz modası ayakkabı, yaz kiyafetleri, yaz modası kıyafetler, yaz modası 2015 bayan

İkoncanlık zor zanaat. Yeni çıkan trendleri ilk siz uygulamalı ama çabuk demode olacak ya da ayağa düşeceklerden uzak durmalısınız. Temmuz’u da bitirirken tatil yerlerinden son moda akımlarına göz atalım. Hangisini uygulamalı, hangisine “Yokum” demeli?

yaz modası

Kahve Sarı arası Bronde

30558080

Saçınıza değişik bir hava katmak istiyorsanız size yeni bir trend: Bronde. Geçen yıl ortalığı yıkan ‘Ombre’ bu sezon yerini kahve-sarı arası anlamına gelen ‘bronde’ trendine bıraktı. Bu metodda kahverengiden sarıya her türlü ton, kontrast ışıltılarla hareketlendiriliyor.Üstelik güneşten açılmış gibi duruyor.

Fotoğrafları silmek istemiyorsanız renkli iplerden uzak durun

Bu yaz çektirdiğiniz fotoğrafları bir süre sonra teker teker silmek istemiyorsanız, siz siz olun saçınıza renkli ip taktırmayın. Biliyoruz, bu ara çok moda oldu, herkesin saçlarından renkli ipler sarkıyor. Ama gerçekten kötü duruyor. Siz doğal durarak da ikon olabilirsiniz.

Bu yaz püsküllü tasarımlar moda

yaz modası trendleri

Bu yaza damga vuran bu trendi kıyısından köşesinden mutlaka yakalayın. Çanta mı etek mi kimono mu size kalmış. Ama ne yapım edin püsküllü bir şeyler satın alın.Püsküllü tasarımlar plajda, akşamüstü partilerinde çok havalı duruyor. Bkz:Marta Graeff’in üzerindeki tasarım.

Eda Taşpınar olmanıza gerek yok: Bu yaz bronzlaşmayın

eda taşpınar bronzlaşma

Malum yazın herkesi Eda Taşpınar karalığına erişme telaşı sarıyor. Yine ters köşeye vurmanızı, işi abatmamanızı hatta hiç bronzlaşmamanızı öneriyoruz. Sloganınız “50 koruma faktörüm olmadan asla” olsun! Emin olun böylesi daha sağlıklı. Soyulma kabusunu atlatmak da cabası.

Yazın da bot giyilir mi demeyin! Bu yaz moda

yaz modası trendleri bot

Uçuşan elbiselerinizi,jean şortlarınız, mini eteklerinizi kısa botlarla tamamlayın. “Yazın bot mu giyilir?” demeyin. Gündüz 40 derece sıcakta değil belki ama 20 derecelik ışık yaz akşamlarında botlar kadına erkeksi bir seksilik katıyor.

Kaynak: Hürriyet.com.tr

Etiketler: yaz moda renkleri, 2015 kış moda trendleri, 2015 yaz modası trendleri, 2015 yaz modası bayan, 2015 yaz modası, 2015 yaz modası ayakkabı, yaz kiyafetleri, yaz modası kıyafetler, yaz modası 2015 bayan

2015 ilkbahar/yaz modası yazın tazeliğini taşırken, geçmişin ruhunu da kıyafetlere taşıyacak. Retro akımların etkisindeki moda trendleri 70’li yılları işaret ederken diğer yandan modern çizgilerin görüldüğü spor-şık akımlar modayı etkilemeye devam edecek. Modayı takip etmek isteyenler, 2015 ilkbahar/yaz modasına ait 10 anahtar trendi not almayı unutmayın!

1 – Yazın moda trendi Süet

Süet, yaz sezonunda öne çıkan en önemli moda trendi olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımcıların yaz için incecik süet kumaşlardan tasarladığı gömlek, etek  ve elbiselere ek olarak,  süetten yapılmış ayakkabı ve çantalar da bol bol kullanılacak.

2 – 70’lerin Hippi şıklığı yeniden moda

Hippi şıklığına hazır olun! 70’lerin bohem havasına dair hemen her şeyin geri dönüşüne tanıklık edeceğiz. Boho stilinde elbiseler, platform sandaletler, İspanyol paçalar, yamalı Jean’ler ve gökkuşağı renkleri gardıropları işgal edecek.

3 – Yazın moda rengi: Hâkî

Moda dünyası askeriyeden ilham almaya devam ediyor. 2015 yaz modasında etkisi görülecek bu akım, askeri giyimle bütünleşmiş hâkî rengi bir adım öne çıkarıyor.  Hâkî renkli trençkot ve parkalar sezonun mühim parçaları arasında yerini alacak.

4 – Dekoratif Püskül yazın da moda

Geçtiğimiz kışı etkisi altına alan püskül trendi, 2015 yaz sezonunda etkisi artırarak sürdürmeye devam ediyor.  Püskül, özellikle eteklerde dekoratif bir detay olarak kullanılacak.

5- Retro akımlardan Kareli desen yine moda

Retro akımlarla geri dönen en önemli detaylardan biri de kareli desen… Yani kareli desen artık sadece piknik örtülerinde kullanılmayacak. 1950’lerden ilham alınmış bu desen genellikle gömlek ve elbiselerde kendine yer bulacak.

6 – Yaz kış fark etmez: Her dönem modanın rengi Beyaz

Beyaz rengin giyilmesi artık yaz-kış fark etmiyor. Birkaç senedir devam eden bu durum, bu yıl da yükselen bir moda trendi olarak karşımıza çıkıyor. 2015 yazından baştan ayağa beyaz görünümler başrol oynayacak.

7 – Dantelle biraz romantizm modası

Yaza romantizm katacak yegâne detaylardan biri dantel! Özellikle,  gelinliği andıran beyaz dantel elbiseler yaz sezonuna damgasını vuracak.

8 – Daha bol ve rahat kesimler moda: Etek pantolon

Kısa paçaların hâkimiyeti 2015 yaz modasını etkilemeye devam ediyor. Bu kez daha bol ve rahat kesimleriyle dikkat çeken bu pantolonlar, büyük desenlerde kullanılacak.

9 – Masculen kesimler: Androjen

Kadınlar erkeklerin gardırobundan giyinmeye devam edecek. Maskulenliğin dibe vurduğu takım elbiseler 2015 yazına damgasını vuracak.  Mafya babalarından ödünç alınan Pinstripes desenler, Oversized ceketler ve maskulen kesimler gardıropları işgal edecek.

10 – Yatay dikey fark etmez: Çizgiler her daim moda

Yatay, dikey ya da asimetrik fark etmez, 2015 yazında çizgilerin istilasına uğrayacağız! Çizgili parçaların özellikle siyah ve beyaz renklerde kullanılması da bir diğer önemli detay…

Kaynak: Hurriyet.com.tr

Etiketler: yaz moda renkleri, 2015 kış moda trendleri, 2015 yaz modası trendleri, 2015 yaz modası bayan, 2015 yaz modası, 2015 yaz modası ayakkabı, yaz kiyafetleri, yaz modası kıyafetler, yaz modası 2015 bayan

Yazar hakkında

mm

11Not.com

Haberleri daha iyi anlamanın en kolay yolu...

Yorum yaz