Teknoloji

Türkiye’deki en iyi 11 internet reklam ajansları

reklam-ajansları

Reklamcılık ve Pazarlama, dünyayı yöneten bir sektöre dönüşmüş durumdadır. Öyle ki bir çok tüketici ürünü artık marka imajına göre alınıp imajın sağladığı hislerle tüketilmektedir. Sizler için işlerinin en iyilerini listeledik.

Türkiye’deki en iyi internet reklam ajansları

1- Güzel Sanatlar /Saatchi & Saatchi

Şimdilerde yollarını ayırmış olan bu iki şirket bir zamanlar reklam piyasasının en iyilerindendi. Güzel Sanatlar Grubu, sahip olduğu 6 şirketle birlikte iş ortaklarına çözümler üretmeye devam etmektedir.

2- Y&R İstanbul

Dünyaca ünlü Y&R reklamcılık ve pazarlama şirketinin hem İstanbul hem de Türkiye ayağı olan şirket, ülkemizde yapılan büyük organizasyonlarda pay sahibi olarak adından sıkça söz ettiriyor.

3- TBWA\ İstanbul

Başka bir Dünyaca ünlü reklam şirketinin Türkiye ağını oluşturan şirket, son zamanlarda yaptığı organizasyonlarla büyük bir çıkış yakalamış durumda. Başında ünlü Türk reklamcılardan birinin bulunduğunu da not düşmek gerekir.

4- Lowe Istanbul

Türkiye’de konumlanmış olan başka bir yabancı kökenli şirkettir. 30 senedir en iyi reklamcılık şirketleri listesinde ilk 10’da yer almaktadır. “Etkili Yaratıcılık” ilkesini taşıyan firma, işlerini tutkuyla yaptığını özellikle vurgulamaktadır.

5- Publicis Türkiye

Ülkemizde şirketler grubu olarak faaliyet gösteren bir birleşimin reklamcılık ayağını temsil etmektedir. Özellikle ülkemiz televizyonlarında görülen reklamların birçoğunda izleri bulunan şirkettir.

6- Alice BBDO

Birçok ülkede tam hizmet ajansı olarak hizmet veren Alice BBDO’nun Türkiye ayağıdır. Müşterileri arasında bir çok Türkiye tabanlı büyük şirketler olan şirket, her gün evimize giren ürünlerin üzerindeki reklamlara bizzat imzasını atmıştır.

7- ALAMETİFARİKA

Ülkemizde kurulmuş ve ünlü bir isme ait olan reklam şirketidir. Lansmanında yaptığı tanıtımla Türkiye’de bir çok önemli müşterisinin olduğunu açıklamış olup çalışmalarına devam etmektedir.

8- M.A.R.K.A

Temel yaklaşımı müşterilerinin marka değerini artırmak olan şirket, müşterisi pazar lideri olsa bile şirketi kendisiyle yarıştıracağını iddia eden yaklaşımıyla ön plana çıkmaktadır.

9- Havas Worldwide Turkey

Temel yaklaşımı dünya çapında bir fikir ajansı olmak olan şirket, kurumsal yatırımlarını da bu yönde ilerletmektedir. Sürekli yenilik sözüyle kendisini diğer reklamcılık şirketlerinden ayırmaktadır.

10- Grey İstanbul

Halka yönelik reklamcılık ve Halkla ilişkiler alanında uzmanlaşmış olan firma, tek bir ofiste şirketler topluluğu olarak hizmet vermektedir. İletişim sektörünün bütün öğelerini tek çatı altında toplamış olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz