Otomobil

Türkiye’deki en büyük 11 araç kiralama firması: Rent a car

araç kiralama şirketleri listesi

Son 10 yılda şirketlerin ulaşım için en revaçta yöntemi kuşkusuz araç kiralama. Hem kurumsal hemde kişisel çözümler sunan araç kiralama şirketlerinden bazılarını sizin için tek başlık altında topladık.

En büyük araç kiralama firmaları:

1- Çelik Motor Filo

Çelik Motor Filo, Türkiye’de operasyonel kiralamanın geleceğini şekillendirme vizyonuyla kurulmuş bir şirkettir. Her marka ve her modelden oluşan araç parkı adedini her yıl katlayarak büyütmeye devam etmekte olup küçük/büyük farketmeden bütün şirketlere hitap etmektedir.

2- DRD Filo Kiralama

Bir çok şirkete verdiği filo kiralama hizmetleriyle bilinen şirket, her geçen gün müşteri portföyüne her geçen gün yeni şirketler eklemeye devam etmektedir.

3- Avis

 

Defalarca, Türk turizminin Oscar’ı olarak kabul edilen Skalite Ödülü’nü kazanan şirket, kaliteli hizmet yaklaşımı, yaygın erişimi ve yüksek marka algısıyla önce gelen araç kiralama firmalarından biridir.

4- Intercity

“Sahip olmamın yeni yolu” sloganıyla piyasaya açılan şirket, Türkiye’deki bütün araç markaları ve modellerinden araç kiralama seçeneği sunarak şirketlerin özel seçimler yapabilmesi için ortam sağlıyor.

5- Zeplin Car Rental

2001 yılında, %100 Türk sermayesi ile kurulan ve bu yapısını devam ettiren Zeplin Car Rental, “her zaman en iyi hizmeti, en uygun fiyata ve en hızlı şekilde vermeyi” amaç edinmekle birlikte, Avrupa ve Amerika’daki sektörel gelişmeleri araştırıp inceleyerek ülke ve kendi kurumsal yapısına uygun projeler üreterek kendisini yenilemektedir.

6- Budget

Budget, sahip olduğu küresel ağı mümkün olduğunca yaymayı ve kaliteli hizmeti ilke edinmiş bir şirkettir. Bazı şubeleri “franchising” şeklinde idare edilirken bazı şubeleri doğrudan budget tarafından işletilmektedir.

7- NGS Rent A Car

2000 yılından bu yana sektöründe büyüyen, kusursuz ve güvenilir olmayı ilke edinen “NGS Rent A Car” Muğla’da sizelere hizmet vermektedir. Günlük, kısa dönem ve kurumsal filo kiralamada uzmanlaşmış kadrolu ile geçmişi bugüne taşıyan NGS Rent A Car, kişi ve şirketlerin ihtiyaçlarına en cevabı vermektedir.

8- Enterprise

Neredeyse alanında ilk kurulan şirketlerden biri olan şirket, Amerika kökenli olup şu an dünyada bir çok noktada hizmet vermektedir. Türkiye pazarına girişi bir çok şirketin temsilciliğini alarak başlamış olup şuan ek olarak Türkiye’deki havayolu şirketleri için çözüm ortaklığı görevini sürdürmektedir.

9- Europcar

Paris’te kurulmuş olan şirket, 1.2 Milyondan fazla araçtan oluşan ağıyla dünyanın en büyükleri arasında yer almaktadır. Yapılan özel uluslarası anlaşmalarla standartların üzerine çıkararak bir hareketlilik kavramına dönüştürmüştür. Sürekli yenilenen filosuyla aktif hizmet vermektedir.

10- Hertz

Dünyanın ilk uluslarası rent a car firmasıdır. 150 farklı ülkede hizmet veren şirket, ülkemizde 2001 yılından beri yerli bir kimlikle faaliyet göstermektedir. Fiyat konusunda ulaşılabilirliğini koruyarak he kısa süreli hem de uzun süreli araç kiralama hizmeti vermektedir.

11- Thrifty Car Rental

Tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla gün geçtikçe araç kiralama ağını genişleten Thrifty, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemiyle ön plana çıkmaktadır.“ Araç Kiralamaya Dair Her Şey “ sloganını kullanan şirket, ekonomik sınıftan lüks, VIP ve limuzin sınıfı araç ihtiyacına kadar destek vermekle birlikte, ayrıca transfer hizmeti de sunmaktadır.

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz