Tatil

Tatil için Çeşme’ye Gitmeden Önce Aklınızda Bulundurmanız Gereken 11 Not

cesme

Çeşme’de hayallerinizi süsleyen tatil için 1 sene çalıştınız, beklediniz ve tatil vakti geldi çattı. Peki o zaman Çeşme’ye gidince neler yapmalı? Hepsini sizler için listeledik.

1- Çeşme Lüks Oteller

Cebinizde yeterli aranız varsa, Çeşmenin meşhur lüks otellerinden birinde rahatlıkla kalabilirsiniz. Otellerle yatığınız anlaşmaya göre  ek hizmetlerden faydalanabilir ve eşsiz bir tatil anısı sizin olabilir.

2- Çeşme Tatil Köyleri

Tatilinizde tam olarak müstakil bir ev hayatı arıyorsanız Tatil Köyleri bu ihtiyacınızı karşılayacak cinsten.

3- Çeşme Bahçeli Butik Oteller – Mütevazi Tesisler

Tam olarak orta düzey bütçeye uygun ve sakinlikle geçen tatiller için ideal. Bunun yanında şehir içinde olmayı seviyor ve aynı zamanda Çeşme’nin güzelliklerinde mahrum kalmak istemiyorsanız düşünebileceğiniz bir seçenek.

4- Çeşme’de Sakinliğin Kucağında Güneşlenmek

Çeşme’de aradığınıza göre plaj bulmanız mümkün. Sakinlik arayanlar için Ilıca ve Altınkum Plajları harika birer seçenek olabilir.

5- Çeşme Doğa Sporları – Eğlence

Doğa sporları yapmak isteyenler ve eğlence arayanlar için Çeşme imkanlar bol ve geniş. Yamaç Paraşütü, Yelken, Sörf gibi aktiviteleri Pırlanta plajında gerçekleştirebilirsiniz.

6- Ateşi Hissediyor musunuz?

Çeşme’de gece hayatı tamamen ayrı bir yaşam şeklidir. Sabaha kadar eğlenebileceğiniz Barlar, eğlence merkezleri bu merkezdedir.

7- Sakinliğe – Farklılığa Doğru Bir Gece

Alternatif konseptleriyle gecenin hareketliliğinden sıkılanlar için mekanlar mevcut. Silent Disco, Slow parçalar üzerine yapılan yayınlar sizleri bekliyor.

8- Çeşme Kaplıcalar

Çeşme Şifne Reisdere bölgesinde çamur banyosu yapabileceğiniz ve şifa bulabileceğiniz kaplıcalar mevcut. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği bu bölge bir Çeşme klasiği olarak bilinmektedir.

9- Çeşme – Alaçatı Evleri

Alaçatı’daki bu tarihsel yapıya sahip evler, eski yaşamları ve alışkanlıkları görmeniz için eşsiz bir yer. Evlerin en önemli özellikleri ise Yaz aylarında serin, kış aylarında sıcak olmaları.

10- Çeşme Beach Clublar

Çeşme’yi bugünlere getiren en önemli yapılardan biri şüphesiz lüks bir deneyim sunan beach clublar. Bu küçük merkezlerde harika günler geçirebilirsiniz.

11- Çeşme Festivalleri

Bir tatil yöresini festivalsiz düşünebilir misiniz? Kesinlikle denk getiriniz ve Ot, Uçurtma, Kaybolan Lezzetler Festivallerinden birine gidiniz.

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz