Moda

Şık Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? İşte Kadınlar İçin Şıklığın 11 Yolu

12-Newest-Fall-Dresses-Trends-Clothing-Ideas-For-Girls-Women-2014-F
mm

Şık görünmek için nasıl giyinmeli? Bu sorunun cevabı kadınlar için biraz daha kompleks. Çünkü kadın giyimi açısından piyasada oldukça çeşitlilik var. Ama aslında şıklık belirli basit ipuçlarına bağlı diyebiliriz. Şık Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? İşte Kadınlar İçin Şıklığın 11 Yolu:

Şık Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli? İşte Kadınlar İçin Şıklığın 11 Yolu

1-KLASİK KIYAFETLER

Gardırobunuzu her zaman baştan aşağı yenileme şansınız olmaz. Bu yüzden ilk iş olarak belirli klasik kıyafetleri edinin. Örneğin siyah bir pantolon ve tişörtünüz her zaman bulunsun. Çünkü klasik kıyafetler şık olmanın ilk koşuludur.

2-BASİC TİŞÖRTLER

Özellikle sade ve şık olmaktan yanaysanız farklı renklerde basic tişörtleri ister gömlek içine ister ceket içine ister tek başına kullanabilirsiniz.

images (3)

3-DERİ CEKETLER

Sonbahar ve kış aylarında kadınlar için şık görünmenin en güzel seçeneklerinden biri de deri ceketler. Farklı renk deri ceketlerle şuan moda olan sokak tarzına uyum sağlayabilir ve şık görünebilirsiniz.

images (4)

 

4-KOT PANTOLON VE CEKETLER

Kot pantolon ve kot ceket kombini de bu senenin favorilerinden. Daha şık görünmek için daha kısa kot ceketleri yüksek bel kot pantolonlarla kombinleyebilirsiniz.

2014-bayan-kot-pantolon-modelleri-8

5-BOYFRİEND TARZI

Şıklık denince akla artık süslü püslü kıyafetler yerine daha salaş modeller geliyor. Boyfriend modelleri de bunlardan. Erkek stiline yakın Boyfriend gömlekleri ve jeanleri hem havalı hem şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı.

6-ÇOK AKSESUAR

Yeni moda sadelik ve salaşlıktan yana olduğu için kadınsılığınızı şık aksesuarlarla yansıtmanız gerekiyor, bu yüzden bileklik ve kolye kullanırken bir tane yerine daha fazla sayıda kullanmalısınız.

7-DÖVMELER

Dövmeler de yeni modanın bir parçası. Şık görünürken aynı zamanda ayrıntılarla dikkat çekmek istiyorsanız, boyun, bilek, kol vb. bölgelerinize kalıcı veya geçici şık tasarımlar yaptırabilirsiniz.

2014-trend-bilek-dövme-modelleri

8-KARELİ TRENDİ

Özellikle gömleklerde kareli trendi tüm hızıyla devam ediyor. Sizde bu trende uyum sağlayıp kareli şık bir gömlek giydiğinizde doğru parçalarla kombinlerseniz şıklığınızı herkes fark edecektir.

kareli

9-DESENLİ ŞORTLAR

Özellikle düz tişörtler ya da aynı desene sahip tişörtlerle kullanılan desenli şortlar yaz şıklığınıza şıklık katacak. Yalnız fiziğinizin uygun olması durumunda tercih etmenizi öneririz.

10-HASIR ÇANTALAR

Çanta kadınların en vazgeçilmez aksesuarı konumunda. Bu yazın modası ise hasır çantalar. Eskiden sadece kumsallarda tercih edilen hasır çantalar şehir hayatında da şıklığınızın tamamlayıcısı.

hasırrr

11-LACE-UP BABET

Özellikle yaz aylarında babet giymeyi sevmeyenlerin bile hoşuna giden yeni bir moda olan Lace-up babetleri şık bir kombinle tercih ettiğinizde şık görünmeniz kaçınılmaz olacaktır.

lace-up

 

Yazar hakkında

mm

Arif Kaplan

Freelance Yazar

Yorum yaz