Genel

Metrobüste Yer Bulma Taktikleri: En Dolu Metrobüse Binmenin 11 Yolu

34
mm

Bildiğiniz üzere metrobüste yer bulmak çağımızın en önemli sorunlarından bir tanesidir. Kah işe giderken olsun kah okula giderken her sabah sırtımızda çanta bir yerlerin yolunu tutarız ve muhakkak metrobüs kullanmak zorunda kalırız. O dayanılmaz kalabalıkta bir anda kendimizi yer kaparken buluruz. Ancak herkes metrobüste yer kalmakta başarılı olamaz. Bu yüzden size metrobüste yer bulma üzerine 11 temel taktik vereceğiz.

34

1) Durak Gruplandırması Yapın

Metrobüslerin hangi duraklarda durduğuna dair bir analiz yaparsanız bir sonraki metrobüsün kapısının hangi durakta açılacağını tahmin edebilirsiniz. Böylelikle metrobüse diğerlerinden önce adım atmış olursunuz.

2) Arkanızdaki İnsanlara Blokaj Yapın

Hangi yaş grubundan insan olursa olsun araç geldiğinde kendinizi olabildiğince ileri atın. Bu şekilde kendinize elbet bir yer bulmuş olursunuz.

3) Metrobüs Beklerken Sıranın En Önündeki Siz Olun

Her ne olursa olsun metrobüs sırasının gerisinde kalmayın. Daima kendinizi sıranın ilerisinde tutacak bir pozisyon sağlayın.

4) Ara Duraktan Binmeyin

Metrobüse ara duraktan binmeniz size hiçbir zaman yer bulmanızda şans vermeyecektir. Dolayısıyla mümkün olduğunca ara duraklardan uzak durun.

5) Bir Sonraki Aracı Bekleyin

Şansınıza beklediğiniz ilk araç dolu mu geldi? Öyleyse bir sonraki aracı bekleyin.

6) Aracın İçerisinde En Önlerde Durmayın

Metrobüse bindiğinizde en önlerde beklemeyin. Zira bir sonraki duraktan binen yaşı büyük herhangi bir kimse muhakkak sizden önce yer kapacaktır.

7) Aracın Orta Yolcu Bölümünde Bekleyin

Bu kısımda beklemek her zaman kendinize yer bulma şansınızı arttırır. Zira aracın bu kısmından hangi koltukların boşaldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

8) İçeriyi Gözleyin

Aracın içerisini gözlemek her zaman çok daha iyidir. Böylelikle etrafınıza daha çok hakim olmuş olursunuz.

9) Dalgın Olmayın

Şayet metrobüste yer kapmak istiyorsanız dalgın olmamanız gereklidir. Boşalan yerleri gözlemlemeli ve kendinize uygun bir yer seçmelisiniz.

10) Araç Koltuğunda Oturan Yaşı Büyük İnsanları Beklemeyin

Aracın içerisinde kendisine yer bulmuş olan yaşı büyük kişilerin yanında beklemeyin. Zira onlar uzun yolun yolcusudurlar.

11) Sakin Olun

Araçta kendinize yer bulacağım diye bir oraya bir buraya atlamayın. sakin bir şekilde hareket edin.

Yazar hakkında

mm

Ebruz Bolcal

Profesyonel Blogger

Yorum yaz