Emlak

İstanbul’daki en lüks 11 konut projesi: Lüks inşaat projeleri

mainPageBg

İstanbul’daki En Lüks Konut Projeleri – İstanbul’un her yerinde yükselen yeni lüks konut projeleri birçok tartışmayı beraberinde getiriyor. Tarihi siluetin bozulması bir yana, sosyal açıdan sorunlarda bu konutların takipçisi. Gelelim bu konut projeleri nelermiş?

İstanbul’daki En Lüks Konut Projeleri

1- Varyap Meridian

Dünyanın en iyisi olma özelliğine sahip bu proje, ilanından itibaren bir çok ödül tarafıından taçlandırıldı. 5 farklı bloktan oluşan proje’de, daire fiyatları 1 milyon TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

2- Zorlu Center

İstanbul için “yeni bir kent merkezi” sloganıyla yola çıkan proje, 2 önemli Türk mimarlık şirketinin imzasını taşıyor. Zincirlikuyu’da hayat geçirilen projede “karma kullanm” felsefesine dayanarak bir çok hayat alanından merkezer yer veriliyor.

3- Viaport Venezia

Yıllarca sürmüş savaşlardan, çekişmelerden sonra elimizde olmasa da proje sahipleri çareyi Venedik’i biraz olsun İstanbul’a taşıyarak bulmuşlar. Gaziosmanpaşa’da hayata geçen projede farkı büyüklük seçenekleriyle konutlar 300 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda.

4- Bosphorus City

En iyi Türk Projesi ünvanını elinde bulunduran projede İstanbul’un 2. Boğaz köprüsü bölgesinden esinlenerek yapılan kompozisyon, Boğaz Yalıları, seçkin semtleri simgeleyen bölgeleriyle ve çeşit çeşit ağaçlarından oluşan bahçeleriyle adeta Gerçeğinin minyatür bir versiyonunu gözler önüne seriyor.

5- Kidstown Riva

Masal Dünyası izlenimi verilen Eyfel Yapı’nın projesi, Hareketli şehir hayatından kaçmak isteyen aileler için başlı başına bir alternatif olma özelliği taşıyor. 316 bin TL den başlayan daire seçeneklerinin mevcut olduğu projede özelliklere çocuklar için bir çok tesis bulunuyor.

6- Emaar Square

İstanbul’da yükselen ödüllü projeler arasında kendine yer bulan projede rezidans, alışveriş merkezi, eğlence mekanları, otel gibi öğeler bulunmakta. Bu büyük ve karma projede daireler 44bin 888 Dolar’dan satışa sunulmuş durumda.

7- Akasya Acıbadem

3 farklı etaptan oluşan projenin emlak dünyasının en saygın ödül yarışmasında aldığı birincilikler aynı zamanda projenin kalitesini yansıtma konusunda yeterince açık olmakla birlikte, hem rezidanslar hem de ticari ofislere ev sahipliği yapmaktadır.

8- Terrace Doğa

Büyük bir inşaat firması tarafından hayata geçirilen Terrace Doğa, Zekeriyaköy’de yapılıyor. Villa fiyatlarının 1.2 milyon liradan başladığı Terrace Doğa’da 13 adet ikiz villa, 10 adet müstakil villa mevcudiyeti ile özerk yaşamın kapılarını açıyor.

9- Valle Lacus

Büyükçekmece’de hayata geçirilen Valle Lacus, 44 villadan oluşuyor. Net 850 metrekare büyüklüğe sahip villaların fiyatları 1.3 – 1.8 milyon dolar arasında değişmekle birlikte, şehirde sakinliği vadeden bölgelerden biri.

10- Skyland İstanbul

Skyland İstanbul, Seyrantepe’deki Galatasaray stadının yanında bulunuyor. 1000’e yakın rezidansı ve aynı sayıda ofis bloğu bölgesinden oluşan projede en düşük ucuz gayrimenkul ’ün fiyatı 354 bin liradan başlayarak fiyatlar 2 milyon 560 bin liraya kadar yükseliyor.

11- Vazo Kule

“Otel konforunda evler” sloganıyla açılış yapan proje, Maltepe’de otel konseptiyle işletilecek 300 adet rezidans ve 100 ofisten oluşuyor. Projede satışa çıkan rezidansların fiyatları 199 bin liradan başlayarak 700 bin liraya kadar yükseliyor.

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz