Tatil

İstanbul’daki En Güzel Plajlar: En iyi 11 İstanbul Plajı

yeşilkoy

İstanbul’un en güzel plajları… Vapurlarıyla, Adalarıyla ve o muhteşem siluetiyle ünlü İstanbul, artık o görselliklerinden ziyade halkına yaşatacağı deniz keyfiyle anılacak gibi gözüküyor. Hazır havalar sıcakken İstanbul’da kalanlar için şehrin güzel plajlarını sizler için listeledik.

1- Kilyos Plajları

İstanbul’da uzun yıllardır bilinen ve halen revaçta olan plajları başında Kilyos Plajları geliyor. Bu başlıkta toplanan plaj grubunda Solar Beach, Burç Beach, Seanergy Beach, Non-stop Beach, Dalia beach, Tirmata Beach ve Golden Beach Club ve bu öze seçeneklerin yanında Kilyos Halk Plajı’da mevcut.

2- Kumbaba Plajı

Şilede bulunan bu kaçış noktası, Bizans döneminden kalan hikayeleriyle bilinmektedir (kumlarının şifalı olduğu söylentisi de cabası). Plaj çevresinde kamp yapma imkanı olmakla birlikte günlük tatiller için son derece uygundur.

3- Adalar

Evet adaları bilmeyenler için sadece gezi yapılmadığı inancını yıkma zamanı geldi. Hem şehirden kaçış hem de deniz keyfi için Adalar çok iyi bir adres. Adalar grubundaki plajlarımız ise, Büyükada Yörük Ali Plajı, Büyükada Nakibey Plajı, Heybeliada Ada Beach, Heybeliada Green Beach Club, Kınalıada Kamos Beach olarak listelenebilir.

4- Florya Menekşe Plajı

florya

Şemsiyelerinden ambulansına kadar tam teşekküllü plaj diyebileceğimiz nadir plajlardan biri Florya Menekşe Plajı. Yer kapmanız gerekebilir!

5- Yeşilköy Çiroz Plajı

İki koydan oluşan ve adeta iki parçaya bölünen plaj, bütün ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Bakırköy’de yer aşması ve müzik yayını da ekstra keyif noktası olarak söylenebilir.

6- Uzunkum Plajı

Büyük bir plaj olmasının yanında yosun ve temizlik gibi dertlerinin olmaması, hem ücretli hem de ücretsiz seçenekleriyle son derece harika bir yer. Park sorununu saymazsak hiç eksiği yok diyebiliriz. Tabi ki Karadeniz’e açıldığından ötürü dalgalardan bahsetmek gerekiyor.

7- Florya Güneş Plajı

800 metre uzunluğuyla iki bölüm olarak hizmet veriyor. Her türlü ihtiyaca cevap veren tesisleriyle ziyaretçisini zorda bırakmıyor. Ayrıca rutin olarak her gün güvenlik ve temizlik hizmeti plaj işletmesi tarafından saplanıyor.

8- Caddebostan Plajları

Bu bölgede yaklaşık 1 km uzunluğunda olmak üzere 3 adet plaj mevcut. İBB’nin işletmesindeki plaj grubunda Caddebostan-1 ve Güneş Plajları aşırı yoğunluk nedeniyle ücretli hizmet vermeye başladı.

9- Beykoz Küçüksu Plajı

Boğaz köprüsü manzarasında güneşlenmek mi istiyorsunuz? İşte tam aradığınız yer. Küçük bir tesis olan bu plaj Beykoz’da sizleri bekliyor.

10- Dalia Beach Club

Sarıyer’in ön plandaki plajlarından biri olan bu sahil yaz kış sürekli hizmet vermektedir. Ayrıca bu tesiste bir restoran ve yöresel ürün satış stantlarına ulaşabilirsiniz.

11- Burç Beach

Başka bir Sarıyer plajımız. Şehre yarım saat uzaklıktaki bu tesiste kite board, katamaran, wind surf gibi su sporlarının yanı sıra beach volley ve beach soccer gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz. Her gün 09.00 – 21.30 arasında hizmet vermektedir.

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz