İletişim & Künye

11Not 21. yüzyıl insanının ilgilerine göre dizayn edilmiş bir haber sitesidir. Mottosu basit: Haberler daha iyi anlaşılsın  diye…

11Not çevremizde olup biten olayları daha derinlemesine anlamamıza yardımcı olur. Ayrıca geçmişteki benzer olayları derleyerek hafızamızı tazelememizi sağlar. Unutkanlığın yaygın olduğu bu topraklarda bir nebze olsun birşeyleri hatırlatmayı amaçlar. Anlaşılması zor konuları maddelere ayırarak ve soru cevaplar şeklinde daha kolay anlaşılmasını sağlar. Sadece hard haberleri değil, günlük yaşamda ihtiyacımız olan sağlık, moda, yaşam gibi hayatı ilgilendiren alanlardan da benzer yöntemlerle bilgiler sunar. Şimdilik sadece belli bir kitleye hitap etse de ilk yılın sonunda 5 milyon kullanıcıyı hedeflemektedir.

Şimdilik önceliği mevcut medya kanallarındaki haberler üzerinden oluştursa da ileri dönük kendi ekibini daha da güçlendirmeyi planlamaktadır.

Daha şimdiden farklı kesimlerden böyle bir projenin büyük bir ihtiyaçlarını giderdiğine dair olumlu yorumlar almaya başladık…


Hakkımızda

Bizler uzun yıllar Türkiye’nin en büyük gazetelerinde muhabir, editör ve yönetici olarak çalıştık.

Bir süre sonra ülkede çok hızlı gelişen olaylar karşısında artık hafızamızın zayıfladığını fark ettik.

Her geçen gün bu olayların sayısı azalmak yerine daha da artıyordu ve bazen gündem yoğunluğu arasında gözden kaçırdığımız çok önemli birçok detay oluyordu.

Akşama kadar sosyal medyada ve sitelerdeki ilgili ilgisiz bütün haberleri takip etmek, hatta aldatmaca başlıklarla mücadele etmek insanı gerçekten çok fazla yoruyor ve çalışma verimimizi düşürüyordu.

Biz de bir gün durduk ve kendimize döndük. ‘Nasıl bir şeye ihtiyacımız var?’ sorusu bizi buraya yönlendirdi.

Sosyal medya ve haber siteleri anlık olaylara boğuluyordu. Gazeteler her gün ‘yeni’nin peşinde koşuyordu. Haftalık haber dergileri artık gündemi yakalamaktan çok uzak kalıyordu.

İşte tam bu noktada durduk ve biraz nefeslenelim istedik. Bu demlenme sürecinde ortaya çıktı 11not fikri.

İnsanlar gelişmeleri kaçırma korkusu yaşamasın. Olayların perde arkasını atlamasın. Geçmişini unutmayalım diye yola koyulduk.


Şikayet ve isteklerinizle ilgili aşağıdaki iletişim bölümünden yazabilirsiniz…

Adres:

Wibautstraat 135-141, Amsterdam, Netherlands

Haringweg 23
8251 RR Dronten, Hollanda
52.501626, 5.749559

E-Mail:

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Yorum yaz