Tatil

Hafta sonu Etkinlikleri: Hafta sonu Kaçamakları için En İyi 11 Öneri

hafta sonu

Hafta içinin stresi sizleri sarmış, acilen kaçacak bir köşeye mi ihtiyacınız var? Sizler için hafta sonu kaçış noktalarının küçük bir listesini hazırladık.

1- Hafta Sonu Adalar

İstanbul/Adalar hem uzaklaşmanız hem de ruhunuzu doyurmanız açısından en ideal bölgelerden biri.  Denizin ortasında ve şehir gürültüsünden uzakta ama şehir bir o kadar da yakın nadir yerlerden birisi.

2- Haftasonu için biçilmiş kaftan: Safranbolu

Karabük’ün gözbebeği Safranbolu hafta sonu için biçilmiş kaftan. Tarihi antik devirlere dayanmakta olan bu belde de gezilecek bir çok yer ve içerisinde dolaşılacak bir çok güzel mahalle bulunmaktadır.

3- Güzel bir Anadolu kasabası: Beypazarı

beypazarı

Ankara’nın biraz dışında başlı başına bir dünya Beypazarı. Normalde maden suyu ile bilinen Beypazarı, gidip görülesi ve farklı anılarla anılması gereken güzel bir Anadolu kasabası.

4- Kilyos’ta güzel bir haftasonu tatili

Sadece plajlarıyla değil, temiz havasıyla, doğasıyla ve aynı zamanda konserleriyle adından söz ettiren Kilyos, sunduğu seçeneklerle güzel bir hafta sonu tatili vadediyor.

5- Yemyeşil bir koy: Kastro

Tekirdağ’ın Karadeniz’e açılan tek kıyısı olan Kastro dişbudak ağaçlarıyla süslü yemyeşil bir koy. Özellikle doğa yürüyüşleri ve gezintiler için harika bir adres.

6- Dünyada küçük bir cennet: Sapanca

İstanbul’a 1,5 saat uzaklıktaki bu cennet size yeşil ve maviyi karıştırarak muhteşem renklerini sunuyor. Ufak bir arınma için mükemmel bir yer olduğunu söylemeye gerek duymuyoruz.

7- Abant’ta keyifli bir tatil

Bolu Abant Milli Park alanında ister günlük mangal keyfi yapabilir, göl manzarasını izleyerek ormanda yürüyebilir ister Milli Parkın tam ortasındaki otelde hafta sonunuzu keyif yaparak geçirebilirsiniz.

8- Melen’de enerjinizi su üzerinde harcayın

Birikmiş enerjinizi su üstünde harcamak ister misiniz? O zaman rafting tam size göre. Rafting için ister arkadaşlarınızla ister tur aracılığı ile tek başınıza gidebilir, bütün stresinizden anından kurtulabilirsiniz.

9- Yedi Göller

Göynük – Mudurnu üzerine yerleşmiş bu doğal tatil beldesi, size ata binmek, kayıkla gezinti yapmak, tarihi ögeleri görmek arasında muhteşem bir deneyim sunuyor.

10- Erikli Yaylası ve Şelalesi

Karadeniz iklimini andıran doğal yapısı, kolay ulaşılabilirliği ve size katacağı huzur, Yalova’daki bu cenneti sizin için bir kaçış mekanı haline getirebilir.

11- Yazın dağ havası, kışın kayak: Uludağ

Başka bir isimle Tanrıların Dağı, yaz kış açık turizmi ile hem mitoloji severlerin hem de biraz dağ havası arayanların aradığı adreslerden biri.

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz