Moda

Erkekler İçin Şık Görünmenin Yolları: İşte Görünüşünüzü Değiştirecek 11 Not

Erkekler İçin Şık Görünmenin Yolları
mm

Erkekler için şık görünmenin yollarını merak mı ediyorsunuz? Kendinizde farklılıklar yaratmaya mı karar verdiniz? Daha şık ve çekici görünmek mi istiyorsunuz? Erkekler İçin Şık Görünmenin Yolları: İşte Görünüşünüzü Değiştirecek 11 Not

Erkekler İçin Şık Görünmenin Yolları

1-SAÇ MODELİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Klasik saç modellerinin modası çoktan geçti. Bu yüzden işe saç modellinizle başlayın. Yüz şeklinize en uygun saç modelini öğrenin. Artık saçın her yanının eşit kısaldığı modellerden vazgeçip dikkat çekme zamanı. Böylece daha şık olacaksınız.

images (2)

2-KARAKTERİNİZE UYGUN SAKAL BIRAKIN

Sakal saçlarınızın modeliyle birlikte şıklığınızı tamamlayan önemli bir ayrıntıdır. Sakal modelleriniz karakteriniz hakkında da ipucu verir. Daha düzenli, titiz, ciddi bir kişilikseniz sakal bırakmayarak bunu gösterebilirsiniz. Olgun bir kişiliğin göstergesi genellikle top sakal. Bunun yanında kirli sakal veya uzun sakal ise daha özgür, serbest ve düzensiz bir kişiliği simgeliyor. Resmi davetlerde şık olmak istiyorsanız sakalsız olmalı, daha özgür ortamlarda şık görünmek istiyorsanız sakal bırakmalısınız.

5496dd412bcda8d02b852536

3- KISA PANTOLONLAR

Özellikle son günlerin modası kısa paça pantolonlar. Klasik pantolon çizgisinden ayrılıp daha özgür hissettiren bu pantolonları kullanacaksanız farklı renkler de tercihleriniz arasında bulunmalı. Özellikle altına yeni moda babet modelleri kullanabilirsiniz.

4-UZUN KOLLU GÖMLEKLER

Eğer tercihiniz gömlek kullanmaktan yanaysa uzun kollu gömlekler tek seçeneğiniz. Çünkü artık kısa kollu gömlek modası yok. Bu yüzden şık olmak istiyorsanız uzun kollu gömlek tercih etmelisiniz.

beymen-erkek-yeni-sezon-koleksiyonudan-ornekler-4

5-FARKLI SAATLER

Saat erkeklerin başlıca aksesuarı. Fakat saatin kıyafete uyumu daha şık olmanız için önemli bir ayrıntı bu yüzden birçok saate sahip olup farklı kıyafetlerle kombin yapmalısınız.

6-TEN RENGİ

Şık görünmek için kıyafet renginizi ten renginize uydurmaya özen göstermelisiniz. Mesela esmer erkeklerin kırmızı renk yerine daha farklı renkler seçmesi onu daha şık gösterecektir.

7-KİLO DURUMU

Şık görünmek için kıyafet seçiyorsanız kilonuzun durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Fazlanız varsa yatay çizgili tişört ve gömleklerden uzak durmalısınız. Çok zayıfsanız yatay çizgilileri tercih ederek kendinizi biraz daha yapılı gösterebilirsiniz.

8-SANDALETTEN UZAK DURUN

Hava ne kadar sıcak olursa olsun sandaletlerin ve terliklerin modasının geçtiğini unutmayın ve kullanmayın. Bunun yerine yazlık spor ayakkabı veya babet tercih edin. Bu şekilde daha şık olacaksınız.

9-ATLET ALIŞKANLIĞINI BIRAKIN

Eskiden kalmış atlet alışkanlığını bırakın. Atlet gömleklerin ve tişörtlerin içinde belli olarak şıklığınızı bozar. Rahat edemiyorsanız tam yaka ve belli olmayan ince tişörtler tercih edin.

10-TEMİZ OLUN

Ne giyerseniz giyin şıklığın temeli temiz görünmektir. Üzerinizdeki kıyafetlerde asla leke bulunmasın. Yalnız yaşıyorsanız ve ütü alışkanlığınız yoksa ütü gerektirmeyen kumaşlar tercih edin.

11-FARKLI AKSESUARLARA AÇIK OLUN

Aksesuar açısından kendinizi sınırlandırmayın. Kravat yerine papyon, saat yerine bileklik kullanmaya da alışın.

halat-ipli-erkek-bileklik-1-29388-92-B

Yazar hakkında

mm

Arif Kaplan

Freelance Yazar

Yorum yaz