Haber

Erdoğan’ın şiddet çağrısı andıran 11 açıklaması

erdoganin-siddet-cagrisi-andiran-aciklamalari

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tartışmalı açıklamalarına maalesef gün geçmiyor ki bir yenisi daha eklenmesin. Biz de arada kaynamasın deyip bunları derleyelim istedik… Eksikleri siz yorum bölümünden tamamlayabilirsiniz…

İlişkili Makale: Erdoğan’ın hedef gösteren açıklamaları…

‘Yola çıkıyorum, bundan sonra ortalık çalkalanabilir!’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Can Dündar ve Erdem Gül için verilen ‘hak ihlali’ kararına ilişkin, “Kabul etmiyorum, saygı da duymuyorum” demişti.

Batı Afrika ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül için verdiği ‘hak ihlali’ kararına ilişkin, “Bakın bu bir beraat kararı değildir. Bu bir tahliye kararıdır. Bayırbucak Türkmenlerine giden yardımlarını durduracaksın, bu ülkede yargı makamları o sürece yardım ve yataklık edenleri tahliye edecek. Kusura bakmasınlar ben bu kadar rahat değilim. Ben biliyorsunuz yola çıkıyorum ortalık çalkalanabilir” dedi. (T24)

erdoganin-siddet-cagrisi-andiran-aciklamalari

Erdoğan’dan vur emri gibi açıklama: Polis sadece kalkan mı tutacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada polis ve askerin göstericilere artık sadece kalkanla müdahale edilmesinin yetersiz olduğunu ve artık asker ve polisin gereği neyse yapacağını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan burada yaptığı açıklamada, Kobayi eylemlerine değinerek, “Polis ve askerin kalkanla müdahale etmesi yeterli değil, artık ne gerekiyorsa onu yapacaklar” ifadelerini kullandı. (Cumhuriyet)

‘Esnaf Gerektiğinde Askerdir, Alperendir, Polistir, Hakimdir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan Halk Bankası, primini ödeyemeyen yaklaşık 280 bin Bağ-Kur’luya aylık yüzde 0,97 faizle 36 ay vadeli emeklilik kredisi vereceğini açıkladı. 4. Esnaf ve Sanatkarlar Şurası’nda konuşan Erdoğan, “Esnaf gerektiğinde askerdir, alperendir, kahramandır, polistir, hakimdir” ifadesini kullandı… (Onedio)

Erdoğan’dan ‘vur’ emri: Gelip ben mi indireyim!

Başbakan Erdoğan: “Bunun gereği neyse bunu yapmaya mecbursun. Askerin polisin bahanesi olamaz.”
BAŞBAKAN Erdoğan, Diyarbakır’da Türk Bayrağı’nın indirilmesine ilişkin yaptığı açıklamada; “Herhalde ben Ankara’dan gelip de oradaki bayrağı indireni oradan indirmeyeceğim. Oradaki görevli bunu indirecek” dedi. (Gerçek Gündem)

Görsel Kaynak: Aksiyon

Yazar hakkında

mm

Agah Alptekin

Dijital Gazeteci - Blogger

Yorum yaz