Tatil

En uygun otel rezervasyonu yapmanın 11 yolu

erken-rezervasyon

Erken tatil rezervasyonlarında fırsat yakalamanın 11 yolu: Yaz kış fark etmeksizin yıllardır oteller tatil için vazgeçilmezler arasındaki yerini koruyor. Uçuk fiyatlardan mütevazı seçeneklere kadar geniş bir yelpazede hizmet veren sektör, yer, eliyor turistlerin ceplerini yakabiliyor. Sizler için bu soruna bir nebze çare olalım diyerek, uygun otel rezervasyonu rehberini hazırladık.

En uygun otel rezervasyonu

1- Erken Rezervasyon Hayat Kurtarır!

Tatil dönemi yaklaşmadan 2-3 ay önce ilgilendiğiniz beldelerde konuşlu otellerin kampanyalarını takip ederek erken rezervasyon indiriminden yararlanabilir, önünüzdeki tatil macerasına 1-0 önde başlayabilirsiniz.

2- En uygun Otel Rezervasyonu İçin İnternet En Geniş Kaynak

Araştırmalarınızı şekillendirmeden önce ön soruşturma için mutlaka internete başvurun. Hayal edemeyeceğiniz kadar çok seçenek arama motorlarının satırlarında gizli olabilir.

3- En Ucuz Rezervasyon İçin Karşılaştırın

Aynı hizmetleri veren otellerin fiyat farkları olabileceği aşikârdır. Biraz araştırma yapmaktan çekinmeyin, en ucuz seçeneklere ulaşın.

4- Fiyat – Performans Dengesini Kurun

Aynı fiyatlarla daha lüks hatıraları ve başka bir deyişle lüks tatilleri kim istemez, biraz lüks için küçük farklılıkları göz ardı edebilirisiniz.

5- Uygun Otel Rezervasyonu Sunan Tur Şirketlerine Dikkat

Promosyonları takip edin, Birçok tur şirketinin sağladığı promosyonlara göz gezdirin. tatil paketlerine pahalı demekten ziyade mutlaka içeriğine göz gezdirin.

6- Paket Tatiller Ekonomik Olabilir

Paket tatil önerilerini gözardı etmeyin. Birçok organizasyon şirketi sizin için en ince düşünülmüş paketleriyle ve küçük kar oranlarıyla hesaplı bir tatil vadediyor olabilir.

7- Sakinlik Size İyi Gelebilir

Turizm sezonunun bitiş veya başlangıç noktaları ucuz tatil için güzel zamanlamalar yapabileceğiniz dönemlerdir. Yapabiliyorsanız eğer izinlerinizi bu tarihlere denk getirin.

8- Önceki Müşteriler

Önceki müşterilerin deneyimleri size otel hakkında fikir vermek konusunda son derece yüksek doğrulukta referans bilgileri sunacaktır. Mutlaka araştırın.

9- Beklentilerinizi İyi Seçin

Nasıl bir tatil yapmak istediğinizi belirlemek sizi gereksiz masraflardan kurtaracaktır. Havuz keyfi sizin için yeterli mi? Yoksa denizde dalgalar arasında eğlenmek mi istiyorsunuz?

10- Otel tamam, peki anlaşma?

Otele karar verdikten sonra ödemesini yaptığınız hizmet içeriğine bakmanız kötü süprizlerin önüne geçebilir. Mesela lobide istediğiniz içecek ya ek hizmete giriyorsa?

11- Ulaşım ve Keyif Vakti

Özellikle şehir dışı tatil seçeneklerini düşünüyorsanız, ilgilendiğiniz otellere ulaşımın nasıl yapıldığına ek olarak dikkat etmeniz sizi bir günlük masrafınızdan kurtarabilir. İyi Tatiller!

Yazar hakkında

mm

Gürel Özeşme

Gürel Özeşme | Nükleer Mühendis, Dansçı - Research Assistant - Özyeğin University, 11not.com yazarı

Yorum yaz