Mutfak

En Kolay Yemek Tarifleri: İşte 10 Dakikada Hazırlanabilecek 11 Yemek

2
mm

Yemek yapmak oldukça ince ve çoğu zaman vaktimizi fazlasıyla alan bir iştir. Bilhassa yoğun bir şekilde çalışan kişiler için bu durum çok daha zordur. Peki, 10 dakikada hem doyurucu hem güzel bir yemek hazırlamak mümkün değil midir? Haydi! Gelin beraber bakalım.

2

1) Grilled Cheese

Tost sevenlerin vazgeçilmezi olan Grilled Cheese hazırlaması en fazla 10 dakikanızı alacak ara yemeklerden biri. Özellikle televizyon karşısında bir şeyler izlerken ağzım da tatlansın diyebileceğiniz öğünlerden.

2) Keçi Peynirli Otlu Omlet

Özellikle yumurta ürünlerini sevenlerin oldukça hoşuna gidecek olan keçi peynirli otlu omleti yapmanın en önemli püf noktasından biri de peynir seçiminde tercihi yumuşak olandan kullanmak olacaktır.

3) Domatesli Sandviç

Acıkma hissettiğinizde yapılması belki de en kolay şeylerden biridir sandviç. Özellikle domotes ve peynirli olan açlığınızı anlık olarak gidermek için kaçnılmazdır.

4) Bisküvili Pasta

Anlık açlığınızı gideren her zaman tuzlu öğünler değildir. Arada tatlı bir şeylere de ihtiyaç duyarız. İşte bu doğrultuda en iyi seçenek belki de bisküvili pasta olacaktır. Nitekim hem malzemeleri hem de yapımı açısından oldukça basittir ve vakit almaz.

5) Sıcak Çikolata

Sadece açlık gidermek değil bazen yoğun bir günün ardından arada bir şeyler içerek içimizi ısıtmak isteriz. Sıcak çikolata da böyle durumlar için adeta derman niteliğindedir.

6) Peynirli Sucuklu Omlet

Her ne kadar omlet aklımıza kahvaltıları getirse de bu, günün diğer dilimlerinde bu türden bir şey atıştıramayacağımız anlamına gelmez. Nitekim ara öğün konusunda omlet ver türevleri hem kişinin karnını doyurmak açısından hem zaman kaybetmemek açısından çok doğru bir karardır.

7) Krep

Kahvaltıların göz bebeği olan krep anında yapabileceğiniz diğer öğünlerin arasındadır.

8) Ekmek Kızartması

Yanına birkaç meze vari şeyler de hazırladıktan sonra ekmek kızartmasından daha kolay ve pratik olan bir başka öğün daha yoktur.

9) Tarhana Çorbası

Kış aylarının vazgeçilmezi olan tarhana çorbası bilhassa soğuk günlerde içinizi ısıtmak için en pratik öğün tercihi.

10) Kırmızı Pancar Salatası

Ara öğünlerde sadece salatayı tercih ederim diyenlerin için en doğru seçimdir kırmızı pancar salatası.

11) Çılbır

Ara öğünü vakit kaybetmemek için tercih edenlere özel damaklarında ana öğün tadı verecek bir yemektir.

Yazar hakkında

mm

Ebruz Bolcal

Profesyonel Blogger

Yorum yaz