Dekorasyon

En Güzel Ev Dekorasyon Fikirleri: İşte Odanızı Güzelleştirecek 11 Öneri

dekorasyon önerileri
mm

Evlerimiz günümüzün çoğunu içinde geçirmemiz sebebiyle çok önemli bir mekan. Evinizi farklı fikirlerle güzelleştirmek ister misiniz? En Güzel Ev Dekorasyon Fikirleri: İşte Odanızı Güzelleştirecek 11 Öneri

dekorasyon önerileri

1-SAATLER

Odanızın renklerine ve tarzlarına uygun duvar veya masa saatleri ile odanıza hem farklılık, hem güzellik katabilirsiniz. Çok ilginç dekorasyon saatleri piyasada mevcut.

saatler

2-AYNALAR

Artık büyük tek parça aynalar yerine küçük ve çok parçalı aynalar moda. Kanepe arkasındaki boş duvarlarınız, koridorunuzdaki boş duvarlarınız ve tabii ki banyolarınızdaki boş duvarlarını farklı kesilmiş veya çerçevelenmiş bir çok aynayla süsleyerek güzel bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

duvar-aynalari-ve-ayna-tasarimlari-ivm-4cl-frG

3-STİCKERLAR

Duvar kağıdına masraf etmek yerine ucuz dekorasyon stickerları edinebilir odanızı istediğiniz temayla süsleyebilirsiniz.

sticker

4-POSTERLER

Retro, vintage tarzı çeşitli posterler de son zamanlarda dekorasyon fikirleri arasında oldukça popüler. Özellikle genç odaları için oldukça farklı ve gençleri mutlu edebilecek tasarımda posterler mevcut.

5-FOTOĞRAFLAR

Odalarınızın size ait anıları barındırmasını istiyorsanız ahşap, metal vb. çerçevelerle ya da çerçevesiz olarak da fotoğrafları dekorasyon için duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Hatta kronolojik bir fotoğraf şeridi de yapabilirsiniz.

6-DUVAR RAFLARI

Özellikle kitaplar için kullanılan duvara monteli küçük ve parça parça raflar üzerine farklı objeler dizmek için de ideal. Hatta banyonuzda bile bu rafları üzerine havlu veya dekorasyon mumları dizmek için kullanabilirsiniz.

raflar

7-TABLOLAR

Odalarınızı çok farklı kanvas dekorasyon tablolarıyla süsleyerek güzelleştirebilirsiniz. Tablo seçiminde rengin yanında resmin neleri çağrıştırdığına da dikkat etmelisiniz.

tablo

8-ÇİÇEKLER

Özellikle mutfak ve oturma odası dekorasyonunda odaya sevimlilik katmak istiyorsanız canlı çiçeklerin yanı sıra küçük saksılarda cansız çiçekler de tercih edilebilir.

9-IŞIKLANDIRMA

Odanızın gözünüze daha güzel görünmesi için doğru ışıklandırma yapmak ve ışıklandırma için kullanılan ürünlerin odanın tasarımına uygun seçilmesi gerekmekte.

10-HATIRA KÖŞESİ

Farklı yerlerden edindiğiniz bibloları, şehirlere özgü hediyelikleri parça parça kullanmak yerine bir hatıra köşesi dizayn edebilir renkli bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

11-PERDELER

Odanızın güzelliğini tamamlayacak diğer bir ayrıntı ise perdeleriniz. Gün ışığını az alan odalarda daha ince tüller tercih ederek odanızın gündüz aydınlık kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında odanızın dekorasyonu ile bütünleşen bir perde seçerek güzelliğini tamamlayabilirsiniz.

perde

Yazar hakkında

mm

Arif Kaplan

Freelance Yazar

Yorum yaz