Teknoloji

Cep Telefonu Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli: İşte İşinizi Kolaylaştıracak 11 Not

akıllı telefon karşılaştırmaları
mm

Son zamanlarda akıllı telefon kullanımları arttı, bu da piyasadaki ürün çeşitliliğinin artmasına neden oluyor. Bu kullanım çeşitliliği içerisinde tercih yaparken dikkat edilmesi gerekiyor. Cep Telefonu Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli: İşte İşinizi Kolaylaştıracak 11 Not:

1-EKRAN

Sık kullanımla birlikte, sürekli temas halinde olduğunuz ekranın kalitesi, dayanıklığı ve canlılığı çok önemli bu yüzden Gorilla Glass vb. dayanıklı çizilmeyen ekran malzemeleri kullanılmış cep telefonu tercih edilmeli.

indir (3)

2-DIŞ KASA

Dış kasanın dayanıksız olması durumda yüksek meblağalar ödediğiniz telefonunuz bükülmelere, batarya sıcaklığıyla erimelere bile maruz kalabiliyor. Cep telefonu seçerken buna dikkat edilmeli.

3-BELLEK

Uygulama çeşitliliği arttıkça telefonlarımıza yüklediğimiz uygulamaların sayısı da artıyor. Tercih ettiğiniz telefonun minimum 2 Gb Ram ve 16 Gb da depolamaya sahip olması sıkıntı yaşamamanız için önemli.

4-İŞLEMCİ

Cep telefonunuzun yeteneğini doğrudan belirleyen şey işlemcisidir. Bu yüzden işlemcinin minimum çift çekirdekli olmasına dikkat etmelisiniz.

5-İŞLETİM SİSTEMİ

Kullanım kolaylığına önem veriyorsanız ve teknolojiyle aranız çok iyi değilse işletim sistemlerini inceleyerek IOS, Android ve Windows’tan en rahat kullanabileceğiniz seçmelisiniz.

6-KAMERA

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız alacağınız cep telefonu kamerasının çözünürlüğünün yanında diyafram genişliğine de önem vermelisiniz.

images

7-AĞIRLIK

Cep telefonları artık her daim yanımızda bu yüzden seçeceğiniz cep telefonu çok ağır olmamalı, taşıma açısından ve kullanım rahatlığı açısından önemli bir nokta.

8-BATARYA

Sizi yarı yolda bırakmaması açısından alacağınız cep telefonu batarya özelliklerini mutlaka incelemelisiniz.

indir (5)

9-GARANTİ

Artık birçok kullanıcı teknoloji alışverişinde de internet kullanıyor. Bu yüzden cep telefonu eğer internetten alınacaksa fiyatın ucuzluğuna aldanıp garanti şartlarını sormayı unutmayın.

10-ORJİNAL ÜRÜN

Satın alacağınız cep telefonu orijinal mi emin olun, aksi takdirde hemen işlevini kaybedebilir ve hiçbir şekilde “Garanti” talebinde bulunamazsınız.

akıllı telefon karşılaştırmaları

11-KIYASLAYIN

Arada kaldığınız modeller için mutlaka kıyaslama sitelerini kullanarak kıyaslama yapın. Böylece tüm özellikleri rahatça karşılaştırıp tercihinizi daha sağlıklı yapmış olacaksınız. Seçtiğini cep telefonu gerçekten en iyisi olmayabilir.

Yazar hakkında

mm

Arif Kaplan

Freelance Yazar

Yorum yaz