Tatil

Bozcaada rehberi: Bozcaada’da yapılacak 5 şey

1
mm

Bozcaada rehberi: Bozcaada’da yapılacak 5 şey.. Peki, neden Bozcaada?

1

Ağustos ayının son demlerini yaşadığımız şu günlerde artık tatil beldeleri yavaş yavaş sakinlerini uğurlarken siz de bu durumdan istifade ederek yazın son aynı Bozcaada’da taçlandırabilirsiniz.

Bozcaada rehberi

Peki, neden Bozcaada? Geçenlerde okurken denk geldiğimiz Hürriyet’in haberine göre Bozcaada bilhassa son yılda getirdiği yeniliklerle yaptıklarından ses getirmeyi başardı.

Trafik sorunu kalktı

Öncelikle temel olarak ada içerisindeki trafik sorunu tamamen ortadan kalktı. Daha önce pek çok kişi adayı sırf trafik oluşumundan dolayı tercih etmemekteydi ancak ada artık trafiğe tamamen kapatıldı.

Etkinlik sayıları arttı

Bunun yanı sıra ada içerisine yenilik olarak birçok etkinlik sahaları açıldı. Bunlardan en önemlisi ise belki de resim alanında olan etkinliklerdir. Nitekim burada da tıpkı İstanbul’da olduğu gibi tatil sırasında ziyaret edebileceğiniz galeriler bulunmaktadır.

Macera tutkunları için vazgeçilmez

Bunların yanı sıra ada macera tutkunları için de tam bir merkez konumu haline gelmiş durumda. Nitekim bu yıl aktif olan sörf okuluyla kiteboard buraya tatil için gelenlerin daha şimdiden göz bebeği olmuş durumda.

Manzara

Bunun yanı sıra gününüzü en iyi manzaralar ile kapatmak istiyorsanız işte o vakit doğru adresin size Bozcaada olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim burada, bilhassa Polente’de güzel bir akşam üstü geçirebilirsiniz.

Kurabiyeler

Tüm bunların yanı sıra buraya gelmişken buranın meşhur kurabiyesini tatmamak olmaz. Tenedos kurbaiyesi geldiğinizde tatmanız gereken en önemli yiyeceklerden biridir. Şayet bu kurabiyeyi tatmadan seyahatinizi bitirmiş olursanız o vakit çok şey kaçırmışsınız demektir.

Yazar hakkında

mm

Ebruz Bolcal

Profesyonel Blogger

Yorum yaz