Haber Otomobil

Aracınızı kışa hazırlamanın 11 yolu

Araç kış bakımı nasıl yapılır- Otomobilleri kışa hazırlama yolları
mm
Yazar 11Not.com

Araç kış bakımı nasıl yapılır: Kış bakımı nedir? Araç kış bakımında neler yapılır? Aracın kışlık bakımı nasıl yapılır? Araç kış bakımı tüm detayları.. Araçların kışın ihtiyaçları neler, arabanın kış gereksinimleri, kışın araç bakımı.. Araba kış bakımı nasıl yapılır? Tüm ihtiyaçlarınızı burada bulabilirsiniz… 

araç bakımında neler yapılır, kış bakımında neler yapılır, kış bakımı, araç kış bakımı, aracın kışlık bakımı, araçların kışlık bakımı, arabanın kış bakımı, kışın araç bakımı, araba kış bakımı, araç kış bakımı nasıl yapılır, araba kış bakımı nasıl yapılır, kış bakımı nedir, kış bakımı araç,

Araç kış bakımı nasıl yapılır- Otomobilleri kışa hazırlama yolları

Aracınızı kışa hazırlamak sadece soğutma sisteminin ve lastiklerinin bakımının yapılması ile bitmez. Aşağıda sıralayacağımız hususlar da aracınızın kışa hazırlanmasında önemli bir bölümü teşkil ediyor.

Araç kış bakımı nasıl yapılır? Akümülatör ve şarj bakımı

Kış aylarında, araçların en önemli problemlerinden birisi de “ilk harekete geçmede zorluktur”tur. Bu yüzden periyodik bakımı geçiktirmeyin. Akümülatörünüzün ve şarj sisteminizin bakımını yaptırın.

arabanın kış bakımı, kışın araç bakımı, araba kış bakımı, araç kış bakımı nasıl yapılır, araba kış bakımı nasıl yapılır, kış bakımı nedir, kış bakımı araç,

–Otomobilleri kışa hazırlama: Frenleri kontrol edin

Frenlerinizi kontrolden geçirin. Bu kontrolde frenlerin tutmasının yanında, dengeli tutması önemlidir. Frenleme kuvvetinin her tekerlekte farklı olduğu bir araçta dengesiz durma olacaktır.

kış bakımı, araç kış bakımı, aracın kışlık bakımı, araçların kışlık bakımı, arabanın kış bakımı,

Fren ve Debriyaj pedalı lastiklerini kontrol edin

–Zeminin genellikle ıslak ve çamurlu olması, sürücünün de ayaklarını ıslak ve çamurlu yapar. Bu durumda sürücü fren ve debriyaj pedallarına bastığında ayağı kayacağı için tehlikeli bir durum meydana gelebilir. Mesela fren yapacağı sırada ayağı pedalden kayan sürücü, fren yapamaz. Böyle bir tehlike ile karşılaşmamak için aşınmış, üzerindeki dişleri erimiş fren ve debriyaj pedalı lastiklerini yenileri ile değiştirmeniz hayati önem arz etmektedir.

Kaportada boyasız yüzey bırakmayın

Kış mevsiminde havanın nemli olması, aracınızın boyasız aksamlarını hızla paslandıracaktır. Bunu önlemek için aracınızın kaportasında boyasız yüzey bırakmayınız.

kış bakımında neler yapılır

Çamurlukları sıklıkla yıkatın!

Çamurluğun iç kısmına yapışan çamurlar, ıslak ortamdan geçerken tekerlekten sıçrayan su ile devamlı ıslak kalacaktır. Çamurda biriken ve uzun süre kurumayan bu nem, kaportanın vaktinden önce çürümesine, paslanmasına sebep olacaktır. Servis ve yıkama istasyonlarında aracınızın alt kısmını da periyodik zamanlarda yıkatınız. Bu size aracınızı daha uzun süre paslanmadan kullanmanızı sağlayacaktır.

Semih İncegöz hazırladı… (Aksiyon 1996)

Kaynakça: http://www.aksiyon.com.tr/dosyalar/dikkat-kis_502047

Etiketler: araç bakımında neler yapılır, kış bakımında neler yapılır, kış bakımı, araç kış bakımı, aracın kışlık bakımı, araçların kışlık bakımı, arabanın kış bakımı, kışın araç bakımı, araba kış bakımı, araç kış bakımı nasıl yapılır, araba kış bakımı nasıl yapılır, kış bakımı nedir, kış bakımı araç,

Yazar hakkında

mm

11Not.com

Haberleri daha iyi anlamanın en kolay yolu...

Yorum yaz