Teknoloji

Alexa nedir? İşte 11 notta rank yükseltme yolları: Alexa sıralaması nasıl yükseltilir?

alexa yükseltme

Alexa kuruluşu, dünya geneli olarak ve ülke bazlı olarak web sitelerini takip eden ayrıca bu sitelere detaylı bir sıralama yapan önemli bir web kuruluşudur. Dünyaca ünlü olan Alexa, tüm web sitesi yöneticileri tarafından detaylı bir şekilde takip edilmektedir. Alexa web sitelerinizi aşağıdaki sıraya göre sıralamaktadır.

 • Sitenizin tekil ve çoğul ziyaretçi sayıları
 • Web Sitenizden hemen çıkma oranları
 • Ziyaretçilerin siteden geçirdikleri süre
 • Toplam sayfa görüntüleme
 • Sitenizin Arama motorlarındaki kalitesi
 • Sitenin iyi yönetiliyor olması ve içeriğinin kalitesi
 • Siteniz ile ilgili olumlu yorumların olması

alexa yükseltme

Alexa’da Sıralamanızı Yükseltmek için 11 öneri sunuyoruz. Bu 11 öneriyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz halinde sitenizin Alexa sıralamasını yükseltebileceksiniz.

 1. Alexa Toolbar Yükleyin

  Alexa Toolbar’ı tarayıcınıza yükleyerek, sitenizin ve diğer sitelerin Alexa hareketlerini görebilir ayrıca sitenize her giriş yaptığınızda sıralamanızı yükseltebileceksiniz.
  alexa

 2. Alexa Kodu’nu Sitenize Ekleyin

  Alexa’ya üye olarak dashboarddan size verilen kodu sitenizin footer ya da header kısmına ekleyerek sıralamanızı binlerce sayıda yukarılara çıkarabilirsiniz.
  s2

 3. Alexa Toolbar Kullanımını Teşvik Edin

  Sitenize gelen ziyaretçilere web sitenize yapmış olduğu girişlerde Alexa ToolBar’ı kullanmalarını teşvik edin. Alexa Toolbar kullanarak yapılan girişlerde siteniz çok daha iyi hit almaktadır.toolbar

 4. Digg ve Stumbleupon Kullanın

  Bu uygulamaları kullanımlarınızda web sitenize daha fazla trafik getirmektedir. Bu sayede de Alexa sıralamanızı yükseklere çıkarabilirsiniz.
  diggStumbleUpon-hesap-silme

   

 5. Alexa Site Profilinizi Ziyaret Ettirin

  Web Sitenizin ziyaretçilerini Alexa Profilinizi incelemesine ve puan vermesine teşvik edin.

 6. Kaliteli bir içeriğe sahip olun

  Web sitenizin yüksek sıralamalarda olması için site içeriğinizin mutlaka özgün ve SEO uyumlu olması gerekiyor. Aynı zamanda sitedeki logoların ve reklam bannerlarının yerleşimi de uygun olmalı.
  what-is-seo

 7. Alexa Hakkında Yazılar Yazın

  Alexa trafik sıralamasında önemsediği durumlardan biriside kendi sitesinin tanıtılması ve hakkında yorum yapılmasıdır. Web sitenizde “Alexa nedir?”, “Alexa sıralamam nasıl yükselir?” şeklinde özgün yazılar yazmanız halinde sıralamanızı yükseltebileceksiniz.

 8. Alexa Kardeşliği Yapın

  Bazı forum sitelerinde bulunan geleneksel Alexa kardeşliği etkinliğine katılarak sitenizin başka insanlar tarafından oylanıp, ziyaret edilip, yorumlanmasını sağlayabilirsiniz. Tabi bu kardeşlik sürecinde sizde diğer sitelere benzer takviyeleri yapmanız gerekiyor.
  IoIf9z4

 9. Forum Tanıtımları Yaptırın

  Sitenizle ilgili olan tüm forumları araştırarak bulmalı ve onlarda sitenizin tanıtımını yapmalısınız. Bu sayede site linkinin sıralaması yüksek sitelerde yayınlandığını görürsünüz. Bu da sizlere trafik ve yüksek sıra kazandırır.

 10. Alexa Trafik Yükseltme Paketi Satın Alın

  Günümüzde 10 TL’ye bir çok sitede küçük işler yapılmaktadır. Bu sitelerde en popüler olan Alexa paketlerini satın alarak sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.
  680-8795c06c-5bc5-441d-b2ca-44b704b1ed80

 11. Sosyal Medya Sitelerinde Tanıtımınızı Yapın

  Alexa sosyal medyaya önem veren bir kuruluştur. Sitenize sosyal medya mecralarından gelen trafiklerin fazla olması, Alexa rankınızın da yükselmesine olanak sağlayacaktır.

Yazar hakkında

mm

İbrahim Gezmiş

Teknoloji Bloggerı - Jeofizik mühendisliği

Yorum yaz